Elastan co to za materiał oraz jakie ma zalety?

Elastan co to za materiał? Zapoznajmy się z nim nieco bliżej i miejmy świadomość tego co nosimy. Zaczynajmy.

Czym jest elastan?

Zacznijmy od tematu – elastan co to za materiałWiele kobiet elastan kojarzy jako dodatek całkiem niepozorny do składu finalnego materiały, ale nie zdajemy sobie zwykle sprawy, jak spore znacznie ma jego zawartość dla samych właściwości ubrania. Elastan tak naprawdę zalicza się do syntetycznych materiałów. Są to tak naprawę włókna poliuretynowe.

Właściwości elastanu

Na pewno skojarzenie materiału jakim jest elastan jako pewnego rodzaju dodatku do materiału jest bardzo trafne. Wynika to z tego, że nie występuje nigdy samodzielnie. Jest najczęściej łączony z jedwabiem, bawełną, ale także z tak zwanym mikromodalem. Dlaczego jego dodawanie do składu materiału cieszy się taką sporą popularnością? Powodów jest tak naprawdę całe mnóstwo. Dosłownie jedynie kilka procent elastanu w danym składzie jest w stanie zmniejszyć wagę materiały, ale także zwiększa trwałość danego elementu garderoby.

Poza tym dzięki jego dodatkowi uzyska się rozprężność oraz rozciągliwość. Chodzi o właściwość powrotu do formy poprzedniej bez zmiany kształtu ubrania. Do tego zależą użycia domieszki elastanu jest samo uzyskanie bardzo miękkiego oraz materiału bardzo miłego w dotyku. Naprawdę materiał ten zapowiada się obiecująco i chętnie zawiesimy ubrania z dodatkiem tego materiału w naszej szafie. Będzie to wręcz strzał w dziesiątkę. Będziemy z tego jak najbardziej zadowoleni i wręcz dumni.