Restauracje wegetariańskie Kraków

Kuchnia wegetariańska serwuje potrawy, które nie zawierają w sobie mięsa. Potrawy te mogą jednak zawierać produkty odzwierzęce m.in mleko, jajka, sery, miód, jogurty. Kuchnia charakteryzuję się głównie na sporządzaniu dań z owoców, warzyw, a także różnego rodzaju przetworów zbożowych. 

Restauracje wegetariańskie Kraków.

  1. Restauracja Pod Norenami – która mieści się przy ul. Krupnicza 6. Dużą zaletą jest, że lokal czynny jest codziennie. Możemy tu zjeść m.in makaron ryżowy z tofu, jajkiem i warzywami lub tofu smażone w pikantnej tajskiej bazylii oraz wiele innych ciekawych rzeczy.
  2. Restauracja Veganic – znajduję się przy  ul. Dolnych Młynów 10. Dania serwujące w tej restauracji to np. lazania z cukinią i pieczoną dynią, spaghetti gryczane z awokado, czy pierogi ruskie. 
  3. Restauracja Hummus Amamamusi – mieści się przy Beera Meiselsa 4. Ten lokal daje ogromny zakres wegetariańskich dań do wyboru. Zamówimy tutaj „Hummus Amamamusi z jalapeno” – z meksykańskimi ostrymi marynowanymi zielonymi papryczkami jalapeno, a także inne rodzaje hummusu m.in buraczany, kolendrowy, czy dyniowy. Możemy również zamówić coś słodkiego np. rożek wegański z różą. 
  4. Restauracja Bhajan Cafe – przy ul. Stradomskiej 17. Wachlarz dań jest również bogaty. Znajdziemy tutaj „Matar paneer” – czyli ser indyjski w sosie z groszkiem „Onion bhaji” – smażone placuszki cebulowe, czy „Dal tadka” – jest to danie składające się z żółtej soczewicy z cebulą i pomidorkami i należy do dań bardziej pikantnych. 

    Restauracje wegetariańskie Kraków znajdziemy również w takich miejscach jak : „Momo” , „Glonojad” , „Zielona kuchnia” , „Bianca” , „Chimera”  i wielu innych. 

    Kraków nie ma żadnych ograniczeń, jest bardzo przyjazny dla osób, które stosują dietę wegetariańską. Nie powinno stanowić nikomu problemem znalezienie odpowiedniej restauracji dla siebie, według własnego smaku i gustu.