Soliter, co to jest?

 Bujna roślinność, przeplatana gdzieniegdzie alejkami nie u wszystkich posiadaczy terenów przydomowych znajduje należne pożądanie. Z powodów praktycznych, czy też osobistych preferencji osoby takie decydują się na założenie trawników, będących przestrzenią rekreacyjną i spacerową. Z czasem jednak może zaistnieć potrzeba modyfikacji i uzupełnienia pustej powierzchni, niekoniecznie gąszczem krzewów bądź kwiatów.

   Soliter, piękny akcent.

 Elementami, niewątpliwie wzbogacającymi architekturę przestrzenną terenów przydomowych są solitery. Gwoli wyjaśnienia, nie są to określone gatunki roślin, lecz raczej samotnie rosnące drzewo bądź krzew. Decydując się na taką formę, warto zainwestować w gatunek wyróżniający się kształtem lub kolorytem. Już samo wyszukiwanie odpowiedniego gatunku, może nie tylko zaskoczyć różnorodnością ofert, lecz także zachwycić przebogatą paletą barw i kształtów.

   Ławeczka pośrodku morza traw.

 Ponadto, prawidłowo pielęgnowana roślina z czasem może zamienić się w przecudny parasol słoneczny, pod którym można urządzić przytulny zakątek.

 Trzeba dodać, że solitery z reguły w niczym nie ograniczają wolności przestrzeni, wręcz przeciwnie, są cudownymi akcentami podkreślającymi urok otoczenia domu.Zobacz więcej na temat soliter na portalu dom-i-wnetrze.pl.