Joanna Kołaczkowska – kim jest? Aktorstwo i reżyseria

Obserwowana na Instagramie przez ponad 73 tysiące followersów, uwielbiana za celne i humorystyczne podcasty, ceniona za niezapomnianą role Dorin Owens w kabarecie „Spadkobiercy”. Joanna Kołaczkowska jest już osobistością medialną świata artystycznego, którą śmiało można wpisać w poczet polskich ikon scenicznych.

Joanna Kołaczkowska – aktorka wielu talentów

Pochodząca z Polkowic Joanna Kołaczkowska jest aktorką kabaretową i telewizyjną, która dotyka w swej pracy dziesiątek różnych form artystycznych. Nie tylko gra w popularnych kabaretach, nagrywa przezabawne podcasty na social mediach, jak i reżyseruje, podkłada głosy do filmów i pojawia się na dużym ekranie. Jej postać jest dzisiaj jedną z najbardziej wyczekiwanych na wszystkich, najpopularniejszych wydarzeniach kabaretowych w Polsce.

Wykształcenie: najpierw technikum ogrodnicze, studium nauczycielskie i dalej pedagogika kulturalno-oświatowa w Zielonej Górze

Reżyseria: „Nie mów do mnie misiu”, „Czułe słówka”, „Hela ma gorzej”, „Karolek i Bożenka”, „Ciocia Miriam”, „Halo halo tu Londyn” oraz „Samotność w parku”.

Teatr, film i produkcje kabaretowe: „Misja”, „Robin Hood – czwarta strzała”, „Nakręceni”, kultowi „Spadkobiercy”, „Dr Jekyll i Mr Hyde według wytwórni A’Yoy”, Rysiu”, „Baśń o ludziach stąd”, spektakle „Dżdżownice wychodzą na asfalt”, „Dzień świra”, „Kobieta z widokiem na taras” czy „Smuteczek, czyli ostatni naiwni”.

Ciekawostką jest także jej występ w teledysku „Ty tu, ja tam tango” Moniki Borzym oraz podłożenie głosu do postaci Lukrecji z filmu „Sklep dla samobójców”.