Kim jest Robert Więckiewicz?

To polski aktor filmowy i telewizyjny. Urodził się w 1967 w czerwcu zatem obecnie ma 54 lata. Nic nie wskazywało, że jego filmowa gwiazda zaświeci tak jasno. Ukończył on najpierw technikum budowlane, a absolwentem szkoły teatralnej we Wrocławiu został w wieku 26 lat. Jak sam przyznał, mało osób w niego wierzyło na początku, jednak on sam był przekonany, że posiada talent.

Przebieg kariery.

Jak wielu innych artystów, Robert Więckiewicz debiutował na deskach teatru, jednak jego pragnienie kariery filmowej szybko zaprowadziło go na plan „Ogniem i mieczem” w 1999 roku, a było to przedsięwzięcie ogromne jak na tamte czasy. Przełomem w karierze był film „Vinci”, w którym zagrał sympatycznego i cwanego złodzieja, którego publiczność pokochała. Powtórzył tę rolę niejako w „Świadków koronnym”, gdzie skradł cały film, mimo że nie był główną postacią. Kolejne role to emocjonalny rollercoaster dla każdego kinomana – filmy „Pod mocnym aniołem”, „Dom zły” czy całkiem nowe „Wesele” przypieczętowało jego talent jako aktora dramatycznego.

Pilne strzeżona prywatność.

Robert Więckiewicz nie lubi mówić o życiu prywatnym, wywiadów udziela głównie na temat swojej pracy, ewentualnie komentuje wydarzenia w Polsce i na świecie. Wiadomo jedynie, że jest związany z Natalią Adaszyńską, z którą ma syna.