Czy wiesz czym są włosy wysokoporowate?

Włosy wysokoporowate są często postrzegane jako jedne z najtrudniejszych. Są to często włosy zniszczone codziennym używaniem suszarki, lokówki czy też prostownicy, farbowaniem oraz rozjaśnianiem. Tenże typ włosów wygląda najczęściej na mocno przesuszony oraz także matowy, puszy się i chłonie jak szalony wilgoć z otoczenia. Nie jest łatwo uzyskać miękkiej, gładkiej oraz lśniącej tafli, jednak wdrażając pielęgnacyjne działania możemy wypróbować ujarzmić włosy.

Cóż to za włosy?

Włosy wysokoporowate wyróżniają się najwyższym stopniem rozchylania łusek. To właśnie sprawia, że bywają często szorstkie w dotyku, przesuszone, matowe czy też sprawiają wrażenie zniszczonych. Reagują bardzo silnie na wilgotność powietrza, dlatego też przy deszczowej pogodzie mają one skłonności do kręcenia oraz puszenia się. Łuski włosa na siebie zachodzą dachówkowo. Jednak są silnie rozszerzone, co ma wpływ na proces przyśpieszony wysychania. Podatne są także na różnego rodzaju stylizacje, jednak mają skłonności do odgniatania, łamania czy też rozdwajania końcówek.

Łagodniejsze mycie

Spośród dokładnie trzech typów włosów to w nich właśnie jest najtrudniej o miękkość, blask oraz efekt tafli. W związku z tym wymają znacznie bardziej zaawansowanej, odpowiednio dopasowanej pielęgnacji oraz także najwięcej uwagi. Przy tym także są podane na zniszczenia. Są one kruche oraz delikatne. Bardzo łatwo się łamią, rozdwajają i puszą, przez co trudno się je zapuszcza. W ich przypadku zastanowić się warto nad możliwie najlepszym sposobem mycia przy użyciu substancji najdelikatniejszych, które dodatkowo jak najbardziej je przesuszają.